Boží dar a okolí

Boží dar

Boží Dar leží na hranici s Německem pod nejvyšší horou Krušných hor - Klínovcem. Boží Dar je významným letním i zimním turistickým střediskem Krušných hor.

Klínovec

Pouhých 120 km od Prahy, 100 km od Plzně a 15 km od Karlových Varů najdete kompletní zázemí špičkového lyžařského střediska. Samozřejmostí jsou uměle zasněžované sjezdovky a jejich denní úprava. Každoročně modernizovaný systém výroby technického sněhu letos posílil o dalších pět sněhových děl. Můžete si zajezdit celkem na 31,5 km sjezdovek se 5 lanovkami, 11 vleky a 5 lyžařskými pásy dětských parcích.

Neklid

Na české hory přivezl areál Neklid první lanovky s krycími bublinami, pomocí téměř 3 km sjezdovky propojili Klínovec s městem Jáchymov, rozšířili sjezdovky, zlepšili Gastro zažízení a zarytě se soustředili na co nejlepší možné zasněžovací systémy. Mají nejvíce retenčních nádrží v ČR, takže nejen, že bojují proti suchu, ale díky 50 tisícům kubíků zadržované vody u nich nedostatkem sněhu trpět rozhodně nebudete. To vše stálo areál Neklid více než 600 milionů korun.