O hotelu

Vítejte ve starobylém hotelu

ZELENÝ DŮM

Hotel Zelený Dům patří mezi několik málo dochovaných kulturních památek Božího Daru. Jeho stáří dokládá například přeložený List uznání, který se datuje do roku 1542.

Bohužel nevíme, jak byl hotel poškozen při velkém požáru obce v roce 1808, kdy shořela většina domů. Stáří hotelu odpovídají rovněž stylové interiéry. Nenajdete u nás žádný luxus, ovšem pokud nás navštívíte, budete mile překvapeni prostředím, které Vám hotel a náš personál nabídne.

Celková kapacita hotelu je 60 míst ve 23 pokojích pokojích s možností přistýlky. Pokoje mají samostatné WC a sprchový kout, v hotelu je rozvod kabelové televize.

V roce 1542 v Zeleném domě přenocoval reformátor Martin Luther při své cestě z Wittenbergu do Jáchymova. Tuto událost zde připomíná pamětní nápis. U vstupní haly se nachází nástěnná malba znázorňující uvítání saského kurfiřta Johanna Fridricha na Božím Daru. Johann Fridrich se prý zasloužil o dnešní pojmenování Božího Daru. Město získalo dne 6. června 1546 zakládací listinu - privilegium svobodného horního města. Když Johann Fridrich město navštívil, horníci mu nabídli k odpočinku sedačku ze stříbra. Panovník ji odmítl použít se slovy: „Tento ušlechtilý kov je Vaším chlebem, je to dar Boží.

Zelený dům v průběhu let